Infrasauny: Stále oblíbenější

Infrasauna je dostupným zařízením, které si stále více lidí pořizuje do svých domácností. Co jsou infrasauny, jak se liší od klasických saun a jaké jsou jejich výhody?

Co jsou infrasauny

Infrasauna je zařízení podobné klasické sauně. Jde o její moderní alternativu, která funguje na principu infračerveného záření realizováno prostřednictvím speciálních keramických zářičů. Díky nim se prohřívá lidský organismus. Infračervené záření totiž proniká rovnou do tělových tkání, a proto teplo pozitivně působí už při nižší teplotě v infrasauně, než je tomu u klasické sauny. Infrasauny se vyrábějí v mnoha modelech lišících se velikostí a dalším vybavením. Zařízení ohou být v rohu místnosti či volně v prostoru. Jde o kompaktní zařízení, které není až tak náročné na prostor.

Srovnání infrasaun s klasickými saunami

I když infrasauny a klasické sauny mají stejný účel (prohřívání organismu a podporu fyzického i psychického zdraví), jednotlivá zařízení se liší v několika parametrech. Tím hlavní je zdroj tepla. Klasické sauny jsou vytápěné konvenčním topidlem, infrasauny infračeveným zářičem. Liší se i teplotou vzduchu. V klasické sauně je kolem 100°C, v infrasauně je teplota cca 60°C. Díky tomu ji mohou využívat i osoby, které špatně snáší teplo či se nadměrným teplotám nemohou vystavovat ze zdravotních důvodů. V infrasauně je tak možné saunovat se delší dobu. Ochlazování po ní se doporučuje spíše mírnější a u infrasauny vás potěší i kratší doba přípravy na saunování.

Shrnutí výhod infrasaun

Hlavní výhodou infrasauny oproti klasické sauně je, že ji mohou navštěvovat i lidé, kteří kvůli zdravotnímu omezení nemohou pobývat v klasické sauně. Infrasauna je lépe snášená a přitom umožňuje prohřívání organismu do hloubky. Je vhodná pro astmatiky, alergiky, kardiaky a využívají ji i lidé s potížemi s pohybovým aparátem. Pozitivní vliv má na relaxaci, celkovou regeneraci organismu, stimulaci krevního oběhu, snižování svalového napětí, zvyšování rozpínavosti tkání a našly by se také další účinky.

Dalšími výhodami infarasaun je nenáročnost na prostor, rychlá příprava k použití, celkově nenáročný povrch, jednoduchá údržba atd.

Elektrocentrály

Eprofi.sk profesionální dodavatel.

Automatické kotle pro dům

Bezpracné topení zajistí automatické kotle na tuhá paliva Viadrus.